Get Adobe Flash player

17-18 maja 2013 r. Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej” i Wydawnictwo „Fraszka Edukacyjna”, we współpracy z Urzędem Miasta  w  Starachowicach organizuje Konferencję szkoleniową dla nauczycieli starachowickich szkół, dotyczącą pracy z dziećmi i młodzieżą przejawiającymi agresywne zachowania.

Konferencję poprowadzi Jim Larson, autor dwóch książek dotyczących tego tematu, wydanych przez Fraszkę Edukacyjną „Najpierw pomyśl. Trening umiejętności radzenia sobie z gniewem i agresją uczniów szkół ponadpodstawowych” oraz „Pomoc dzieciom w radzeniu sobie z gniewem. Podejście kognitywno-behawioralne”.

17 maja J. Larson poprowadzi otwarte wykłady dla nauczycieli starachowickich szkół, dotyczące dotychczasowych badań nad agresją dzieci i młodzieży oraz jego doświadczeń w pracy nad profilaktyką agresji i przemocy w szkołach.

18 maja, dla  niedużej, 30 osobowej grupy J. Larson poprowadzi zajęcia, prezentujące jego dwa programy pracy z dziećmi i młodzieżą mającymi problemy z zachowaniami agresywnymi. Programy te prowadzone są w małych grupach, także z dziećmi od 8 roku życia, wykorzystują pracę z kamerą i kręcenie filmów. Według naszego przekonania, programy te mogą być z powodzeniem realizowane w  warunkach polskich szkół  i stanowią  ukierunkowaną na dzieci propozycję, której w naszym kraju brakuje. Nie są one opatentowane, tzn. nie ma żadnych certyfikatów, uprawnień, trenerów tych programów, itd.  W tej grupie mamy około 15 miejsc dla trenerów naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy do udziału w tej konferencji. Udział w pierwszym jej dniu jest bezpłatny. Opłata za udział w grupie warsztatowej 18 maja 2013 r. wynosi ok. 300  zł (pokrywa to koszty pobytu J. Larsona w Starachowicach, opłatę dla prowadzącego, salę i opłaty dla tłumacza i tłumaczenie slajdów). Jest to koszt orientacyjny - w przeciągu  tygodnia podamy ostateczną wysokość opłaty. Uczestnicy zajęć warsztatowych powinni wziąć także udział w wykładach pierwszego dnia.

Osoby, które chciałaby wziąć udział w pierwszym lub obydwu dniach spotkań z Jimem Larsonem prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia „Spójrz Inaczej”.

Telefon: 41 274 18 00 lub mail: faks: 0 41 274 18 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer rachunku bankowego: Nr 27 1050 1432 1000 0022 0205 2946 nazwa banku: ING BANK ŚLĄSKI

 

Starachowice, 14.04.2013 r.

facebook_page_plugin