Get Adobe Flash player

Spójrz inaczej na szkołę - w poszukiwaniu skutecznej zmiany

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone do współorganizacji Ogólnopolskiej Konferencji szkoleniowej organizowanej przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Bochni w dniach 27 - 29 października 2010 roku odbyła się trzydniowa Konferencja, pod nazwą:

“Spójrz inaczej na szkołę - w poszukiwaniu skutecznej zmiany”.

Autorami pomysłu tytułu konferencji oraz propozycji jej zawartości merytorycznej - byli nasi trenerzy - Jerzy Rządzki, Tomasz Kołodziejczyk i prezes Andrzej Kołodziejczyk. Panowie też aktywnie współpracowali z PARPA, aby Konferencja z naszym udziałem doszła do skutku.

Wszystkie warsztaty podczas trwania trzydniowej Konferencji były prowadzone przez naszych trenerów - Ewe Wojciszke – Orską, Annę Babicką, Jerzego Szczepańca, Urszulę Zwolską, Andrzeja Kołodziejczyka, Tomasza Kołodziejczyka, Bognę Frąszczak, Halinę Krzyształowicz - Stachyrę Ponadto Andrzej Kołodziejczyk i Kuba Kołodziejczyk wygłosili wykłady i dodatkowo nasz Prezes został zaproszony do dyskusji panelowej na temat: „Profilaktyka w szkole – możliwości, bariery i wyzwania”.

Naszym autorskim pomysłem było też zorganizowanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w czasie po zakończonych warsztatach i wykładach.

W Konferencji wzięło udział około dwustu nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników świetlic socjoterapeutycznych, specjalistów profilaktyki wszystkich szczebli oraz osób zainteresowanych profilaktyką uzależnień.

Zarówno zawartość merytoryczna warsztatów i wykładów, jak i sposób ich prowadzenia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem uczestników i z ich dużym zainteresowaniem.

 

<<powrót

facebook_page_plugin