Get Adobe Flash player

"Pozytywna profilaktyka, czyli jak wspierać dzieci i młodzież w ich drodze do doskonałości"

W dniu 29 listopada 2010 roku - we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kwidzynie oraz liderami tego środowiska - zorganizowaliśmy Lokalną Konferencję Profilaktyczną w Kwidzynie pod nazwą:

Pozytywna profilaktyka, czyli jak wspierać dzieci i młodzież w ich drodze do doskonałości”

Koordynatorem konferencji ze strony Stowarzyszenia była Danuta Kielnik. Uczestniczyło w niej 107 osób, w tym goście z sąsiadujących miast – Grudziądza, Malborka, Sopotu.

Wykłady, które wzbudziły duże zainteresowanie wygłosili – Krzysztof Ostaszewski i Piotr Bednarczyk. Uczestnicy mieli do wyboru jeden z pięciu warsztatów prowadzonych przez Ewę Czemierowską – Korubę, Piotra Bednarczyka, Kazimierza Korubę, Danutę Kielnik oraz wieloletnią wielbicielkę naszego Stowarzyszenia, doświadczoną w prowadzeniu programu SI z Bydgoszczy - Wiesię Kuchenbecker.

Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreślała znaczenie wieloletniej współpracy miasta z naszym Stowarzyszeniem ( 81 % nauczycieli w Kwidzynie ukończyło warsztaty „Spójrz Inaczej”).

W sesji plakatowej różne placówki prezentowały swoje dokonania, Dorota Maternowska z Bydgoszczy przedstawiła bardzo interesujące plansze prac dzieci z klas I – III SP powstałe w czasie realizacji trzyletniego cyklu pracy z programem SI.

Profesjonalnie prezentowało się nasze stoisko z dużym logo, z ofertami szkoleń i filmem prezentującym program SI. Gospodarze prezentowali też filmy nakręcone podczas zajęć SI.

Konferencja była bardzo starannie przygotowana i przeprowadzona. Uczestnicy w arkuszach ewaluacyjnych ocenili ją na 5. Atmosfera była miła, życzliwa i mobilizująca do pracy.

Dodatkowo niewątpliwą atrakcją konferencji był bufet przygotowany przez uczniów Szkoły Gastronomicznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zrealizować tę konferencję i wspierali nas.

 

facebook_page_plugin